PRIBEH: ako remo kupil SX od IDANOWA a prisiel o 100.000,-SK

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Uživatelský avatar
remo
user
Příspěvky: 1020
Registrován: 08.11.2005, 14:48
Bydliště: Bratislava/Slovensko
Kontaktovat uživatele:

PRIBEH: ako remo kupil SX od IDANOWA a prisiel o 100.000,-SK

Příspěvek od remo » 27.07.2007, 16:14

pribeh zacal v 11/2005, kedy som od idanowa za 117.000,- SKK kupil jeho SX

auto na prvy pohlad nevyzeralo zle, sem tam nejaky tukanec a preliacenina, nic co by sa nedalo prezit.

po dohode som si po auto prisiel a vybavili sme papiere. kratky cas na to som isiel k raddymu do PN za ucelom zemrania tlakov. po zmerani sme zistili ze motor je total shade a je nutna GO. tak som volal idanowovi ze aky je problem. postavil sa k tomu ok a po dohode vratil 17.000,- ze viac isto nie lebo to moze rovno predat niekomu inemu ako celok ze sa ludia pobiju.

tak som suhlasil. a idanow mi dal podpisat papier ze ostatne zavady uz beriem na vedomie a suhlasim s nimi. ked som vsak opat prisiel dom, auto nechal dokladne umyt a zaparkoval ho na uplne rovnu zem sa mi zdalo ze stoji nejak nakryvo. tak mu opat volam ze to auto je nejake krive. on ze o tom nevie, ze auto nebural a ze to asi budu tlmice kedze su este povodne. rozdiely na stranach neboli nejak zasadne a ja nie som klampiar a dalej som to uz skumat nedal a uspokojil sa s tym ze novy podvozok to cele vybavi a bude to fajn.

po dokonceni GO motora po viac ako roku za nemalo penazi som sa zacal vozit a stale viac ma otravovala krivost karoserie zhruba o 2.5cm vzdadu a asi 1.5 cm vpredu.

tak som dnes skocil za kamaratom klampiarom a lakyrnikom nech na to hodi odborne oko. coho zom sa najviac obaval to aj potvrdil.

karoseria je tak isto ako motor TOTAL SHADE a podla jeho stanoviska velmi tazko ak vobec zrovnatelna.

auto muselo dostat zasadnu supu na lavy predny a pravy zadny nosnik a tym je kasna vazne skrutena.

cize za svojich 100.000,- SKK som dostal uplne mrtvy motor a takmer nepouzitelnu karoseriu, cize som idanowovi odovzdal svoje kilo SKK a mam doma vrak.

sorry ale musel som to po dneskajsku pustit do eteru. som z toho dost na prasky a po pravde neviem co s tym auto dalej. ci ho rozpredam na diely a dostanem aspon zlomok toho co som do toho dal, alebo kupim auto s peknou karoseriou a z total shade motorom a nalozim do toho svoj po full GO, ktory aspon ze slape jak hodinky.

ma niekto karoseriu v dobrom a hlavne ROVNOM stave??

len tolko priatelia na piatkove poobedie.

vas zufaly Remo :D :D
remo

200SX S13, 1991 dovoz z DE
BOV ventil, filter priameho sania GREEN do 450PS, FMIC Kit, bateria premiestnena do kufra, apex performance podvozok, walbro pumpa, drift volant, shortshifter, 17" Alessio 215 a 225, budiky tlak+teplota oleja a boost, EBC HKS ECV IV, svarosvor, T28 Turbo s S14 chip S2 a 1Bar na turbe, odvetranie vaciek, camber bolts, skrupiny Spacro Sprint, 5 bodove pasy, D2 hydraulicka rucka, vyhadzany komplet interier, predna aj zadna rozpera, ulozenie motora a prevodovky na pevno na hlinikoch, vsetky hlinikove remenice, velky vodny chladic, jednoidielny kardan, odlahceny zotrvak, kovokeramika,

Uživatelský avatar
kenivruh
user
Příspěvky: 4638
Registrován: 27.10.2005, 15:37
Bydliště: Svidnik tc. Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kenivruh » 27.07.2007, 16:54

Pitche. Som tu mal napisany prispevok na stranu, ale sa to dokaslalo :( Uz sa mi to nechce pisat znova. :evil:
Naposledy upravil(a) kenivruh dne 27.07.2007, 17:00, celkem upraveno 1 x.
200SX 1990, GT2871R trim 52, Sard 660ccm, AEM, Walbro, avia IC, Griffin chladic, Apexi Power Intake, vyfuk Japspeed a Magnaflow koncak
200SX 1989, SR20DET seria, Greddy IC, nake sanie a naky vyfuck, Apexi PowerFC, nak 250 koni
primca p11 gt zatial stok, ktovie ako dlho este vydrzi kvoli hrdzy
1/4 mile 13.336s a 172.89 km/h na 1.2-1.1b
Pozicovna vozika, 2 napravovy, celkova hmotnost do 2.2t, 15 eur/den

Uživatelský avatar
jagy
user
Příspěvky: 2666
Registrován: 21.08.2006, 21:34

Příspěvek od jagy » 27.07.2007, 16:57

Neprijemne...

Chuckyy
user
Příspěvky: 62
Registrován: 13.03.2007, 13:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chuckyy » 27.07.2007, 18:30

Mám něco podobnýho, taky to hodně ztuha rozcházim...
Hlavně nevzdávat! :wink:

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doublejay » 27.07.2007, 18:40

Obavam se, ze kdyz to rozprodas na dily, dostanes opravdu jen zlomek toho, co jsi do toho dal (ceny dilu na Slovensku neznam, jen odhaduju). Pokud se podari sehnat slusna kastle za rozumny peniz, asi bych to preskladal... Prace po kok*t, ale zase je to duvod si tu odstrojenou kastli dat do naprosteho poradku a teprve pak do ni naskladat.
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
remo
user
Příspěvky: 1020
Registrován: 08.11.2005, 14:48
Bydliště: Bratislava/Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od remo » 27.07.2007, 19:18

keni tak to daj v skratke a heslach, nech viem aspon podstatu
remo

200SX S13, 1991 dovoz z DE
BOV ventil, filter priameho sania GREEN do 450PS, FMIC Kit, bateria premiestnena do kufra, apex performance podvozok, walbro pumpa, drift volant, shortshifter, 17" Alessio 215 a 225, budiky tlak+teplota oleja a boost, EBC HKS ECV IV, svarosvor, T28 Turbo s S14 chip S2 a 1Bar na turbe, odvetranie vaciek, camber bolts, skrupiny Spacro Sprint, 5 bodove pasy, D2 hydraulicka rucka, vyhadzany komplet interier, predna aj zadna rozpera, ulozenie motora a prevodovky na pevno na hlinikoch, vsetky hlinikove remenice, velky vodny chladic, jednoidielny kardan, odlahceny zotrvak, kovokeramika,

Uživatelský avatar
remo
user
Příspěvky: 1020
Registrován: 08.11.2005, 14:48
Bydliště: Bratislava/Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od remo » 27.07.2007, 19:31

doublejay píše:Obavam se, ze kdyz to rozprodas na dily, dostanes opravdu jen zlomek toho, co jsi do toho dal (ceny dilu na Slovensku neznam, jen odhaduju). Pokud se podari sehnat slusna kastle za rozumny peniz, asi bych to preskladal... Prace po kok*t, ale zase je to duvod si tu odstrojenou kastli dat do naprosteho poradku a teprve pak do ni naskladat.
no zatial som nakloneny k tomu preskladaniu, len zohnat asi fajnu kastlu za prijatelne peniaz, ktore by som bol ochotny do toho teraz dat bude asi narocny proces
remo

200SX S13, 1991 dovoz z DE
BOV ventil, filter priameho sania GREEN do 450PS, FMIC Kit, bateria premiestnena do kufra, apex performance podvozok, walbro pumpa, drift volant, shortshifter, 17" Alessio 215 a 225, budiky tlak+teplota oleja a boost, EBC HKS ECV IV, svarosvor, T28 Turbo s S14 chip S2 a 1Bar na turbe, odvetranie vaciek, camber bolts, skrupiny Spacro Sprint, 5 bodove pasy, D2 hydraulicka rucka, vyhadzany komplet interier, predna aj zadna rozpera, ulozenie motora a prevodovky na pevno na hlinikoch, vsetky hlinikove remenice, velky vodny chladic, jednoidielny kardan, odlahceny zotrvak, kovokeramika,

Uživatelský avatar
kenivruh
user
Příspěvky: 4638
Registrován: 27.10.2005, 15:37
Bydliště: Svidnik tc. Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kenivruh » 27.07.2007, 19:36

remo píše:keni tak to daj v skratke a heslach, nech viem aspon podstatu
Mal som tam napisane, ze aj moja je buchnuta na lavy pred a pravy zad ako tvoja. Tiez som dal za nu 99 tisic a v podstate aj motor aj kasna boli viacmenej mrtve (co som ale samo nevedel, pravda je ze som ani auto moc neobzeral).

Motor som dal spravit a karoseria ma az tak nedrazdi. Je pravda, ze mam asi najvacsi vrak z fora, ale aspon nelaka dlhoprstych (dufam).

No a takisto mam strach ist na geometriu, bo urcite zistia kolesa rozhadzane kazde inde :) Ale popravde nemam ziadne problemy s podvozkom, takze to mozno neni tak zle.

Takisto ako ty rozmyslam dat auto do komplet perfektneho stavu, ale stale sa zamyslim ci to ma zmysel. Takze riesim len veci, ktore maju vplyv na to ako rychlo auto ide (nielen rovno). :D
200SX 1990, GT2871R trim 52, Sard 660ccm, AEM, Walbro, avia IC, Griffin chladic, Apexi Power Intake, vyfuk Japspeed a Magnaflow koncak
200SX 1989, SR20DET seria, Greddy IC, nake sanie a naky vyfuck, Apexi PowerFC, nak 250 koni
primca p11 gt zatial stok, ktovie ako dlho este vydrzi kvoli hrdzy
1/4 mile 13.336s a 172.89 km/h na 1.2-1.1b
Pozicovna vozika, 2 napravovy, celkova hmotnost do 2.2t, 15 eur/den

Uživatelský avatar
remo
user
Příspěvky: 1020
Registrován: 08.11.2005, 14:48
Bydliště: Bratislava/Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od remo » 27.07.2007, 19:50

je to ozaj v peknej pazi s tymi autami a este horsie s tymi co to predavaju a nevedia co za svoje vraky pytat kua.

ja teraz cez vikend skusim na podvozku zrovnat tie nerovnosti karoserie aspon opticky voci zemi nech ma to tolko nedrazdi :D

a uvidim ako sa to bude spravat

ale urobil som si radost a kupil som si MBC o bidrinu dnes. tak ho tam tiez fuknem :D
remo

200SX S13, 1991 dovoz z DE
BOV ventil, filter priameho sania GREEN do 450PS, FMIC Kit, bateria premiestnena do kufra, apex performance podvozok, walbro pumpa, drift volant, shortshifter, 17" Alessio 215 a 225, budiky tlak+teplota oleja a boost, EBC HKS ECV IV, svarosvor, T28 Turbo s S14 chip S2 a 1Bar na turbe, odvetranie vaciek, camber bolts, skrupiny Spacro Sprint, 5 bodove pasy, D2 hydraulicka rucka, vyhadzany komplet interier, predna aj zadna rozpera, ulozenie motora a prevodovky na pevno na hlinikoch, vsetky hlinikove remenice, velky vodny chladic, jednoidielny kardan, odlahceny zotrvak, kovokeramika,

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 27.07.2007, 20:28

kenivruh píše:Je pravda, ze mam asi najvacsi vrak z fora, ale aspon nelaka dlhoprstych (dufam).
Dovoluji si oponovat :lol:
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
remo
user
Příspěvky: 1020
Registrován: 08.11.2005, 14:48
Bydliště: Bratislava/Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od remo » 27.07.2007, 20:57

mozeme dat hlasovat :D
remo

200SX S13, 1991 dovoz z DE
BOV ventil, filter priameho sania GREEN do 450PS, FMIC Kit, bateria premiestnena do kufra, apex performance podvozok, walbro pumpa, drift volant, shortshifter, 17" Alessio 215 a 225, budiky tlak+teplota oleja a boost, EBC HKS ECV IV, svarosvor, T28 Turbo s S14 chip S2 a 1Bar na turbe, odvetranie vaciek, camber bolts, skrupiny Spacro Sprint, 5 bodove pasy, D2 hydraulicka rucka, vyhadzany komplet interier, predna aj zadna rozpera, ulozenie motora a prevodovky na pevno na hlinikoch, vsetky hlinikove remenice, velky vodny chladic, jednoidielny kardan, odlahceny zotrvak, kovokeramika,

Uživatelský avatar
slik85
user
Příspěvky: 2589
Registrován: 06.08.2006, 02:07
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slik85 » 27.07.2007, 21:22

tak kup s12 jedna nebo dvie bysem umne nasli a s12 je lachsia od s13 :twisted:
REPASUJEM NAPRAVY S13,S14 vylisovanie opieskovanie komaxit nalisovanie vymnena
spoutu dilu s12,s13,s14
My cars
Skyline R34 white
570sx s13 swap LS1
[TEL 0907111900

Uživatelský avatar
milonovo
user
Příspěvky: 722
Registrován: 05.10.2004, 20:37
Bydliště: Kolín

Příspěvek od milonovo » 27.07.2007, 22:07

Hele já nevím,ale to je přece taky tvoje chyba že si to koupil.Zájem každýho prodávajícího je co nejlíp prodat a každýho kupujícího co nejlíp koupit.Pokud si v době koupě nebyl svéprávnej,je to tvoje chyba.(mám takovýho kámoše,prostě to chce mít rychle doma a můžeš mu říkat horem dolem je to šrot,pak chodí a brečí...)Nevidím důvod proč tady po roce na někoho házet špínu.Můj názor je od začátku takovej,že pokud chci dobrý auto,koupím něco levnějšího ve slušným stavu se špatným motorem a udělám to.Pak vím,že můžu bejt nasranej jen sám na sebe.Tys to auto za ty prachy vzal,tak co chceš řešit?

Uživatelský avatar
,,PJ"
user
Příspěvky: 295
Registrován: 26.04.2007, 15:47
Bydliště: Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ,,PJ" » 27.07.2007, 22:08

A umíte si představit co se stane když si domu dovezete v podobnym stavu 300ZX... Stalo se,Kastle teda ušla, sice byla oťukaná ze všech stran, ale nic velkýho (naštěstí) vše dobře schováno kitem a lakem,ale jak říkam není to nejhorší---horší už jsem měl možnost vidět.Ale jiný problém,po koupení a při jízdě domů mi v zatáčce,naštěstí v malé rychlosti ulítlo kolo,teda se jen vyvrátilo a zůstalo viset na jednom šteftu.Dva štefty urtžený a dva zničený,naštěstí jsem zůstal s autem na silnici.Druhý den se to opravilo a mohl jsem po celkové prohlídce auta, začít na nějakou dobu jezdit,protože motor vydržel asi tak 14 dní pak začla klepat klikovka. No radost,takže uklidit auto do garáže,protože na nějakou větší opravu motoru už nezbyli peníze. No auto už mám pár let a teď to běhá jak má... Mimochodem jsem automechanik takže ta oprava nebyla ještě tak finančně náročná,kdybych si to nespravoval sam tak radši ani nechci vědět nakolik by to přišlo.

Rada pro všechny,když kupujete auto vezměte si sebou někoho kdo tomu fakt rozumí,pořádně to prohlídněte nejlíp na zvedáku a nekupujte to za každou cenu.Počítejte s tím že když kupujete v čechach sportáka a ještě navíc 15 let starýho, že má nějakou tu ranku zasebou a pak už jen zjistit jak ta ranka byla veliká... Jo a trochu toho štěstíčka.Jsem automechanik a stejně o té kastli jsem věděl,ale když jsem to kupoval tak to běhalo pěkně a po14 dnech lkeknul motor.Taky jsem odfláknut tu prohlídku a navíc to auto jsem strašně chtěl.Jo chybama se člověk učí,teď už bych si dal pozor a to auto bych radši nekoupil...


Můj příběh a můj názor,nechci tím říct,že každej kdo prodává v čechach auto,se zbavuje vraku.. ,,PJ"

Uživatelský avatar
remo
user
Příspěvky: 1020
Registrován: 08.11.2005, 14:48
Bydliště: Bratislava/Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od remo » 27.07.2007, 22:27

milonovo píše:Hele já nevím,ale to je přece taky tvoje chyba že si to koupil.Zájem každýho prodávajícího je co nejlíp prodat a každýho kupujícího co nejlíp koupit.Pokud si v době koupě nebyl svéprávnej,je to tvoje chyba.(mám takovýho kámoše,prostě to chce mít rychle doma a můžeš mu říkat horem dolem je to šrot,pak chodí a brečí...)Nevidím důvod proč tady po roce na někoho házet špínu.Můj názor je od začátku takovej,že pokud chci dobrý auto,koupím něco levnějšího ve slušným stavu se špatným motorem a udělám to.Pak vím,že můžu bejt nasranej jen sám na sebe.Tys to autoza ty prachy vzal,tak co chceš řešit?
tvoj nazor je ale pjekne odveci. sak pisem ze som to s nim riesil ze je to divne a nezda sa mi ta karoseria. ubezpecil ma ze je to isto v pohode a nic tomu nieje. rok dva pred predajom daval vraj novy komplet lak, ktory minimalne rozbity zadny blatnik relativne dobre schoval, cize som dal na dobre slovo predavajuceho, ktory bol dlhodobym clenom tohto fora a jeho spolahlivost bola potvrdena clovekom velmi vazenym na tomto fore.

ci sa spina hadze po roku alebo 10 stale je to ta ista spina, bohuzial auto stalo rok a 2 mesiace, preto ta doba od kupy k zisteniu. a je to skoro po 2 rokoch pre tvoje info.

takze blbe pripomienky o svojpravnosti si radsej schovaj na to ozaj nie som zvedavy. urcite nechcem riesit tvoje mudre reci o tom kto co ako kupuje a predava. veril som v serioznost clena tohoto klubu, ale to ty asi tazko mozes pochopit. su na tejto planete aj ludia co sa snazia byt ferovi.
remo

200SX S13, 1991 dovoz z DE
BOV ventil, filter priameho sania GREEN do 450PS, FMIC Kit, bateria premiestnena do kufra, apex performance podvozok, walbro pumpa, drift volant, shortshifter, 17" Alessio 215 a 225, budiky tlak+teplota oleja a boost, EBC HKS ECV IV, svarosvor, T28 Turbo s S14 chip S2 a 1Bar na turbe, odvetranie vaciek, camber bolts, skrupiny Spacro Sprint, 5 bodove pasy, D2 hydraulicka rucka, vyhadzany komplet interier, predna aj zadna rozpera, ulozenie motora a prevodovky na pevno na hlinikoch, vsetky hlinikove remenice, velky vodny chladic, jednoidielny kardan, odlahceny zotrvak, kovokeramika,

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů