Je 200sx spravna volba? :)

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od Kentoya » 09.08.2012, 14:06

buky300zx píše:Neviem co sa "vsetci" ebete do Jagyho?
a)Preco by nemohol prispievat na forum nechapem,ja mam ZX,takze nemozem tiez?
b)Podla mna ma Jagy odjazdene na okruhu a kopcoch podstatne viac nez vacsina z vas.
c)Chlapec chcel radu,poradil mu,jeho nazor.
d)V mx5 som sa neviezol,ale ked som cital na nu recenzie,vsade chvalili podvozok,radenie a ze je to super auto,teraz sa dozvedam opak.Osobne som mal iba mx3 V6.
e)Malo by sa to premenovat na kto ma vacsie pero,alebo kto v com jazdil,co kto dokazal a co kto ma..........
a)asi takhle, první příspěvěk t tomhle threadu který napsal - v pořádku
druhý je na zváženou a ve třetím hned reje že tu 90% lidí nejezdí, to je jako bych psal že stejně je 90% lepších řidičů na okruzích jak on a 90% aut lepších, nemám tu potřebu ani kdyby to byla pravda
b)že má hodně odježděno na kopcích je pěkné, ten kluk se neptal na kopce, já mám odježděno na cestách témeř 1 500 000km vystřídal jsem snad 50aut a neznamená to vůbec nic
c)jak jsem psal první názor v pořádku ale rýt že to tu nejezdí sorry
d)mx5 mi nesedí výkonem jak jsem tu už psal v turbo verzi jsem jel a dost dobré, ale vychází mne ty úpravy na stejno jako u 200sx, tak nemám důvod jakkoliv vyzdvihovat mx5 (mx3V6 jsem měl taky)
e)souhlas

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od Kentoya » 09.08.2012, 14:10

jagy píše:Kentoya: Naopak me oslovilo, ale kastli jsem nesehnal. Treba jindy... porad to mam v hlave.

To, ze mam hodne OT je pravda. Kdo je v tomhle tematu nema? Resi se hlouposti.

Mara: Kdyz jsem auto koupil, pri vymene oleje jsem vylil 0.5l oleje. Dal se novy, auto bez problemu jezdilo cca 5000km, vydrzelo i v zatezi (jeden rally slalom a amaterskou rally) bez jedineho problemu nebo klepani. Po zime skoncila STK a ja auto odstavil a nejezdil s nim. Po roce si ho Mirek chtel odvezt a hned po nastartovani klepalo, olej stale krasne cisty.
Ale opravdu mi unika jediny smysl, proc to tady tahas? Chces nekoho presvedcit, ze SR je na hovno? Muzes to zkusit. Podle me je to dobry motor, kdyz vydrzel i s 0.5l oleje (buh vi, jak dlouho s tim ten ocas jezdil).
celou dobu i v tomhle threadu bych tvá OT nechal být v klidu, měla i svou váhu a smysl, ale vyloženě mě sere rýpání a toho jsi se dopustil ve své třetí odpovědi že 90% fora nejezdí, proč máš ksakru potřebu srát se do toho jestli jezdí nebo ne, já si stavím dvoukilo znovu, čistě jen na okruhy a bude mi to trvat tak 4 roky kvůli financím které nemám, proč ti vadí že nejezdím mě to nevadí vůbec, adner taky moc nejezdí když vyjede, je to požitek, a buky snad jezdí pořád, taky se v tom furt hrabe a vylepšuje, mirek z víru? no staví super projekt, ...................................

Uživatelský avatar
jagy
user
Příspěvky: 2666
Registrován: 21.08.2006, 21:34

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od jagy » 09.08.2012, 14:28

Obavam se, ze to bylo jen nepochopeni... nebylo to mysleno zle, ale ze to tak proste je. Ty auta si investice zadaji a je logicke, ze chvili nejezdi - me Primera taky ted nejezdi a je odstavena, aby pak mohla byt lepsi. Bylo to mysleno tak, ze pokud chce jezdit, tak S13 za 50tis. kc neni spravna volba, protoze si to moc neuzije.

MX5 jsem psal taky, ze vykon neohromi, ale porad je to skvela zabava. Jako prvni auto a prvni RWD myslim, ze ale naprosto dostacujici.
Jedetoshop.cz Facebook stránka - Jedetoshop.cz | Staň se fanouškem!
Použité ND - Jagyho bazárek | Nové OEM Nissan díly - KLIKNI ZDE!

Conrad
user
Příspěvky: 450
Registrován: 15.10.2004, 12:44

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od Conrad » 09.08.2012, 14:43

Stale dokola o MX5 jako alternativu - ale ja tu nejlevnější viděl za 80 tis - takže radit alternativu auto o 30 dražší je nanic ....a ta 1,6 nebude moc o zábavě. Takže to už je víc než polovinu nad rozpočet. Běžné jsou ceny nad 100 až 200 k - kde bych očekával že stav bude super a "no investice" - tedy podobné jak 200SX v nějakém vymazleném stavu.
Takže ta MX5 se mi zdá taky předržená na to že motorově je to "jen" 1,6 motor. Aaa 1,8 to už je zase cena zase uplně jinde ...

Uživatelský avatar
jagy
user
Příspěvky: 2666
Registrován: 21.08.2006, 21:34

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od jagy » 09.08.2012, 14:45

Daji se sehnat 1.8 okolo 50tis. kc, ale neda se divat po CR.
Jedetoshop.cz Facebook stránka - Jedetoshop.cz | Staň se fanouškem!
Použité ND - Jagyho bazárek | Nové OEM Nissan díly - KLIKNI ZDE!

Conrad
user
Příspěvky: 450
Registrován: 15.10.2004, 12:44

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od Conrad » 09.08.2012, 15:05

Zase rovnání jablek s hruškama...
takže 50 000 + doprava + přihlášení - a jsme na 60 ...a stav auta za 2 000 E - taky nejisitý ???
Pokud přiškrtím 200SX na 96 KW opravdu by mi ten motor nevydržel ? Co víc se na tom 200SX tak sere ...
Mam to auto 7 nebo 8 let a celou dobu jsem s ním jezdil .../Teď to vypadá na hydroštel že se projevuje ale tahne pěkně komprese vpohodě/..brácha /má druhe 200sx/ jezdil 4 roky každý den trasu 15 tam 15 zpět - trochu to přifoukl na S1 - to a to ještě tenkrát nevěděl co a jak aaa honil se s jinejma autama za studena atd. - prostě se s ním nemazlil ...najel tuším 40 tis km...pak mu fouklo těsnění - vyměnil těsnění pak další 2 roky než musel koupit diesla /rodina atd./. Jinak ma to na zahradě nastartuje na škrtnutí auto funguje a jezdí - jediné prahy mu odešly :-(
Takže proč by nemohol jít do 200 SX ..ano dá to peči a chce se o to starat ale krom motoru se tam nic jiného nesere.

Conrad
user
Příspěvky: 450
Registrován: 15.10.2004, 12:44

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od Conrad » 09.08.2012, 15:23

Peca píše:.....
A k tématu?
Radit klukovi s čerstvým řidičákem a 50k aby si koupil 200SX je vyloženě škodolibost, nebo možná mlha před očima.
Pokud chce RWD, mám v podstatě na výběr jen mezi MX-5 a BMW, podle toho jestli chce menší a mrštnější, nebo větší auto. V obou se za ty prachy pobaví výborně.
..
Ja bych ještě dodal pokud nechce moc opravovat zkusi pokoukat po Toyota Corolla AE86 - až jsem se divil co si ten motor nechá libit, ale bez závad po třech letech brutálního zacházení nakonec taky nebyl /alektrika nebo tak něco/- ale je to méně udržbové a do rozpočtu taky spadá. Je jich teda hrstka ale třeba ještě budou.

Uživatelský avatar
jagy
user
Příspěvky: 2666
Registrován: 21.08.2006, 21:34

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od jagy » 09.08.2012, 15:54

Je rozdil jedzit a JEZDIT. Nemluvim vubec motoru, ale co zbytek? Cepy, silentbloky, podvozek, brzdy, kastle? U toho SX za tyto penize to bude vse na vymenu, pokud chces JEZDIT. Za ty penize se da MX5 koupit uz pekna, pojizdna, zachovala. Resit dovoz apod. uz je uplne mimo... muzes MX5 koupit za 30tis. kc nebo za 70tis. kc... nabidek je hodne.

AE86 super rada. Sezen peknou za 50tis. kc a lidi ti urvou ruce. :lol: Bezne mas za 100tis. kc rezave potvory pred celkovou repasi. Takze tohle je UPLNE mimo jeho pozadavky, nerealne.
Jedetoshop.cz Facebook stránka - Jedetoshop.cz | Staň se fanouškem!
Použité ND - Jagyho bazárek | Nové OEM Nissan díly - KLIKNI ZDE!

Conrad
user
Příspěvky: 450
Registrován: 15.10.2004, 12:44

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od Conrad » 09.08.2012, 16:06

Proč ty máš v oblibě se do každého navážet.
Jasny nejezdíme s autama drifty ...nejezdíme okruh ...ale normální svižné používání ...občas palba občas kidek ...ono s tímhle autem se do tebe každou chvíly někdo navaží. Takže to nikdo nevydrží. Pro klobouka by nebylo 200sx potřeba.

OKI v AE 86 sem seděl a rozhodně nestála 50 tis ..rozhodně to stavem nebyla sračka aa vražda ...je to o štěstí na co narazíš .... Dneska to šlo do mody a lidi si je skutečně váží. Což jsem nevěděl že jsou dnes tak drahý. Kamarád měl 2 - jednu koupil do 20 ....druhou na ND za 6 tis /jezdila taky/. Vím že budeš tvrdit že to není možné ale podařilo za ty tři roky to prodal za 30 obě ...a to ta lepší měla něco s elektrikou. Je fakt že byly hodně rychle pryč takže asi lidi po tom pasou.A nový majitel byl štastný že ji sehnal.
No tak fajn ať nekupuje AE 86 ...

Conrad
user
Příspěvky: 450
Registrován: 15.10.2004, 12:44

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od Conrad » 09.08.2012, 16:19

jagy píše: Cepy,
silentbloky,
podvozek,
brzdy,
Nejsem mechanik - obě auta prošla standardní technickou bez problému.
Brzdy - jen výměna kotoučů v cca 180 tis km /nevím kdy byly měměny předtím/
Silentbloky ..naše tankodromy asi dají zabrat všem autům a možná jsou dle tebe v haji ale nepocituji nějakej diskomfort nebo potřebu cokoliv měnit.
Kastle - to co bylo garažované tak vpoho to co bylo venku r.v. 90 tak prahy jen vzadu u zadních kol KO - stálo to na trávě ....

Kolik jsi najel s SR20DE nebo s tím svým autem ty ?

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od Kentoya » 09.08.2012, 19:18

jagy píše:Je rozdil jedzit a JEZDIT. Nemluvim vubec motoru, ale co zbytek? Cepy, silentbloky, podvozek, brzdy, kastle? U toho SX za tyto penize to bude vse na vymenu, pokud chces JEZDIT. Za ty penize se da MX5 koupit uz pekna, pojizdna, zachovala. Resit dovoz apod. uz je uplne mimo... muzes MX5 koupit za 30tis. kc nebo za 70tis. kc... nabidek je hodne.

AE86 super rada. Sezen peknou za 50tis. kc a lidi ti urvou ruce. :lol: Bezne mas za 100tis. kc rezave potvory pred celkovou repasi. Takze tohle je UPLNE mimo jeho pozadavky, nerealne.
jen k tomu zvýrazněnému
čepy jsem za tu dobu co se tomu věnuji měnil jen 4, nechápu to sice, ale jsou skoro vždy dobré
silentbloky na nápravách, kromě předních 2 bushingů a zadních 4 co drží nápravnici se nemusí měnit žádný, u předních je to ideální vyměnit za stavitelné tension rods a zadní klidně za železné, škoda duralu a to je bratru cca 6000
k podvozku, nemyslím si, že tlumiče na mx5 budou v lepším stavu, a nové slušné koupíš zase za 6000
brzdy v seriovém stavu na seriový výkon stačí a světe div se, většinou jsou funkční, řekněme na každém druhém autě jsou potřeba vyměnit přední desky a kotouče a to je 2500
a kastle na celém foru jsou v podstatě tři vraky, ostaní jsou na daily ježdění dost dobré (z těch co jsem viděl a to je stále pod 10%) samozřejmě do toho nepočítám bourané kastle
takže v tomhle nevidím problém co se financí týká, nejnáročnější motor a turbo

a co se ještě občas vyskytuje, jednou jsem měnil ložisko v kole, jinak byly dobré, asi 4 kardany mlátily, měly špatný střední silentblok, občas je polámaná elektrika a občas je vymlácenej diff
ale stále pokud koupím auto za 30 a pokud bude dobrý motor a turbo, tak se do 50ti vlezu, těch dalších 50 je hlavně na motor a turbo

takže tady jsi trochu z cesty, proto ti stále dokola píšu že tvoje příspěvky nemají co se tohoto fora týká žádnou hodnotu, počkej co napíšou ostatní členové k tomu samému a uvidíš že v tom co jsi napsal nejsou problémy

bavím se o daily ježdění

Uživatelský avatar
jagy
user
Příspěvky: 2666
Registrován: 21.08.2006, 21:34

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od jagy » 09.08.2012, 21:18

Nevim, mozna jsem prehnane obezretny nebo bych takove auto, co bude i obcasne jezdit rychle chtel mit v dobrem stavu, ale ty zminene veci beru jako samozrejmost, ze se budou menit. Nerikam, ze ho to neceka i u MX5 driv nebo pozdejc, ale proste pocitat, ze koupi auto za 50tis. a bude se jen vozit je dost kratkozrake.

Conrad: Ano AE86 se da sehnat za pekny peniz, pokud mas hodne velke stesti, coz je strasne mala sance, prakticky nulova. Na to muzes cekat i roky, sance je od nejakych puvodnich majitelu, urcite ne na internetu. Jinak zaplatis tolik, co si postavis pekne SX.
To, ze projde auto STK neznamena vubec nic. Ale kdyz to tak beres, tak ok, tvoje vec.
Mimochodem jsem se do tebe nenavazel, za to ty zacinas vytahovat nesmysl kolik SRko najezdi kilometru nebo kolik najezdim ja... fakt netusim, co to ma spolecneho s SX/MX5/AE86...

Dal uz to resit nebudu, hadejte se s nekym jinym... ja mu doporucim, at zacne hledat SX az bude mit aspon 100tis. kc, at ma rezervu.
Jedetoshop.cz Facebook stránka - Jedetoshop.cz | Staň se fanouškem!
Použité ND - Jagyho bazárek | Nové OEM Nissan díly - KLIKNI ZDE!

Uživatelský avatar
Bobeš
user
Příspěvky: 1340
Registrován: 03.01.2008, 20:39
Bydliště: Plzen

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od Bobeš » 09.08.2012, 21:29

Tyvole..... Tak já hold taky přileju olej do ohně!! Mám rád SRko . mám ho v primeře, přítule taky- najeto 280 tis , má ho matysek v P11 najeto 390 tiskm a příde do sunnyho místo CA já měl 2 CA jedno padlo a druhy bylo po GO od hynka a jezdí do těd , víc tomu motoru věřím a mám s ním asi lepší zkušenost.... Nic proti dobře udělanýmu CA .... Myslím že je tu několik lidí co o nissanech něco ví a Jagy patří mezi ně..... Tak važte slova. Díky .

K tématu, 200sx určitě ano.... Parádní svezení a pocit z jízdy i když asi za víc peněz... A musíš k tomu mít trochu nějákej vztah.

Uživatelský avatar
Fizzbiker
user
Příspěvky: 3406
Registrován: 14.01.2010, 18:29
Bydliště: cca Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od Fizzbiker » 09.08.2012, 22:21

jo v peckach ale mas atmose... sem mel sunniky se stejnyma najezdama a zadny problem... videl sem asi 10-12 mrtvych CA 3 na termostatech uvarene (ono tp prece p*co nejak dojede ne?)

zbytek KO na oleji nemeneny a malo....

zase tu bude flamewar CA vs SR... :lol:
:bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Igor
user
Příspěvky: 492
Registrován: 23.03.2008, 21:45
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od Igor » 09.08.2012, 22:35

zase řešíte kraviny,chtěl si přečíst jestli je 200sx dobré auto anebo jaké jiné a ne abyste se tu hádali o totálních píč..i..ch jak děcka kterejm spadly hračky do kanálu...
Když třeme liščí ohon o ebonitovou tyč....

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 hostů