Pomoc s koupi auta

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Odpovědět
bullit
user
Příspěvky: 2
Registrován: 25.06.2013, 00:40

Pomoc s koupi auta

Příspěvek od bullit » 09.05.2015, 17:48

Dobrý den,

jako malý kluk jsem snil o Skyline R34. Když jsem pak trochu dospěl a začal koukat po internetu jak se pohybují tyto auta cenově, tak mi přišlo reálnější pořídit si S13, S14 nebo S15. Už dlouho přemýšlím o tom zda se vydat na tuto cestu nebo ne, zda nějakého nissana koupit. Znalosti o automobilech mám spíš teoretické jak praktické a u auta co mám na každodenní ježdění jsem zatím potřeboval dělat jen pár drobných věcí jako výměna oleje, filtrů, chladiče případně brzdových kotoučů atd.
Momentálně jsem si řekl, že bych něco koupil a pomalu se v tom šťoural a když bych to náhodou vzdal, tak snad prodám dál.
Garáž zatím nemám, takže by mi auto stálo na parkovišti před barákem nebo teoreticky u tchýně do doby než bych něco sehnal.

Co mě zaujalo tak je 200sx http://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C ... 84318.html
Majitel mi ale napsal, že auto přijde tento týden někdo kouknout a pravděpodobně ho koupí. Ještě v pátek ho měl za cenu 5500€.

Pak se mi moc líbí http://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C ... 48626.html
Po kontaktování majitele mi ješte poslal link na ebay kde je víc informací. http://www.ebay.de/itm/111656458795?ru= ... 26_rdc%3D1

Chci se Vás zeptat na názor co si o tom myslíte, zda by to mohlo stát za koupi a zda by někdo co je v autech profík, šel se mnou na obhlídku a zkontroloval co by se dalo. Samozřejmě za finanční odměnu.

Co se týče peněz, tak náklady se kterými počítám jsou cena auta 160k + 10k dovoz + mám k dispozici 5k měsíčně na opravy a provoz. Auto plánuji jako víkendovku.

Dále mám pár nejastností ohledně přihlášení v ČR. Je možné auto koupit, přivéz odtahovkou nebo na převozních značkách a až po cca půl roce přihlásit na české značky? Bude pak hrát u pozdějšího přihlášení roli datum kupní smlouvy nebo chtějí nějaké papíry navíc?

Peťouch
user
Příspěvky: 435
Registrován: 29.04.2014, 09:28

Re: Pomoc s koupi auta

Příspěvek od Peťouch » 09.05.2015, 21:26

Čau, být tebou, šel bych do S14. Za A) budeš sedět v levo, za B ) na s14 se daj jestě sehnat aledpoň nějaké díly, ale R34 to je s rozpočtem 5tis měsíčně na provoz i na opravy celkem neudržitelný sen :wink:

Uživatelský avatar
Mirek
user
Příspěvky: 7072
Registrován: 16.07.2005, 14:52
Bydliště: Brno, Vysočina a Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s koupi auta

Příspěvek od Mirek » 10.05.2015, 16:00

Vsechno je to o tom, vedet co clovek chce, co se mu libi, coz ty (ted se prosim neuraz, neni to myslene zle) nejsi. Na jednu stranu tady pises o skyline, pak zminis az na S12 vsechny modely S-chassis jsou tady k mani i pres to ze jsou to naprosto odlisna auta.

V prvni rade si ujasni co si chces koupit, co se ti libi/nelibi, k cemu to ma slouzit, co s tim autem mas v planu po technicke strance, jake mas/nemas moznosti a pak vybirej auto.

Minimalne by jsi v tom mel mit jasno tvarove, protoze vsechny auta co jsi psal jsou tvarove naprosto ruznoroda....
In progress:Nissan 260SX S13 Spec-R Twin Turbo
Future project car #1: Nissan Primera P10 GT rv.91 SR20DE (Evolution I in progress)
Future project car #2: Nissan Primera P10 4x4 rv.92 SR20Di (Evolution I in progress)
Daily car 1: Octavia I TDI (66kw) swap na ASV 81kw, 6q řevodovka, RS podvozek, sprint 764, 96kw turbo kit
Daily car 2: Felicia II
Just for fun: Aprilia RSV 1000 Mille
Ex Car: Nissan 200SX RPS13 rv.91 SR20DET

Prodej ND na 200sx: Seznam dilu zde

Grassell
user
Příspěvky: 826
Registrován: 17.07.2011, 18:18
Bydliště: Praha

Re: Pomoc s koupi auta

Příspěvek od Grassell » 11.05.2015, 11:29

A hlavne ta 34 je bez turba. :?

bullit
user
Příspěvky: 2
Registrován: 25.06.2013, 00:40

Re: Pomoc s koupi auta

Příspěvek od bullit » 27.05.2015, 15:45

Mirek píše:Vsechno je to o tom, vedet co clovek chce, co se mu libi, coz ty (ted se prosim neuraz, neni to myslene zle) nejsi. Na jednu stranu tady pises o skyline, pak zminis az na S12 vsechny modely S-chassis jsou tady k mani i pres to ze jsou to naprosto odlisna auta.

V prvni rade si ujasni co si chces koupit, co se ti libi/nelibi, k cemu to ma slouzit, co s tim autem mas v planu po technicke strance, jake mas/nemas moznosti a pak vybirej auto.

Minimalne by jsi v tom mel mit jasno tvarove, protoze vsechny auta co jsi psal jsou tvarove naprosto ruznoroda....
takže bude to S14 to co chci. Teď už jen najít tu pravou.

Uživatelský avatar
Trinom
user
Příspěvky: 1561
Registrován: 16.06.2010, 21:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s koupi auta

Příspěvek od Trinom » 31.05.2015, 19:39

<OT>Bullit by měl jezdit v Mustangu 68 :wink:</OT>
ObrázekObrázekObrázek
Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.
Woyta: "Kvalita zatáček se dá hodnotit počtem hrobečků. Čím víc hrobečků, tím větší zábava."

Uživatelský avatar
Marty
user
Příspěvky: 52
Registrován: 08.10.2012, 21:05
Bydliště: holubice-kozinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s koupi auta

Příspěvek od Marty » 01.06.2015, 21:22

kouki po ebay,gumtree atp... kdyztak mi muzes napsat muzu se ti v anglii podivat ;)
cislo je v kontaktech ;)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 169 hostů