japan keramická spojka - trest za Nagasaki?

otázky a odpovědi technického rázu
Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: japan keramická spojka - trest za Nagasaki?

Příspěvek od Kentoya » 09.06.2011, 23:17

koukám že moc nechybělo a lamela by roszekla hrušku

Uživatelský avatar
mauglie
user
Příspěvky: 2461
Registrován: 17.05.2007, 13:20
Bydliště: Prague

Re: japan keramická spojka - trest za Nagasaki?

Příspěvek od mauglie » 10.06.2011, 11:00

Zkoušel jsi poslat fotky a nějaké info výrobci? Docela by mě zajímala případná reakce.

Uživatelský avatar
adner
user
Příspěvky: 2480
Registrován: 10.03.2006, 03:15
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: japan keramická spojka - trest za Nagasaki?

Příspěvek od adner » 10.06.2011, 11:05

žádný výrobce chybu nepřizná

Uživatelský avatar
Mirek
user
Příspěvky: 7072
Registrován: 16.07.2005, 14:52
Bydliště: Brno, Vysočina a Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: japan keramická spojka - trest za Nagasaki?

Příspěvek od Mirek » 10.06.2011, 12:13

zase na druhou stranu te email nic nestoji 8) Takze i kdyby z toho nic nebylo, tak aspon kvuli sanci ze bude, bych to prubnul. Taky by me zajimalo jak se k tomu postavi. Vzhledem k tomu jaka jsi kapacita a co mas za projekty by mozna bylo realne navazat s nekterym vyrobcem spolupraci?
In progress:Nissan 260SX S13 Spec-R Twin Turbo
Future project car #1: Nissan Primera P10 GT rv.91 SR20DE (Evolution I in progress)
Future project car #2: Nissan Primera P10 4x4 rv.92 SR20Di (Evolution I in progress)
Daily car 1: Octavia I TDI (66kw) swap na ASV 81kw, 6q řevodovka, RS podvozek, sprint 764, 96kw turbo kit
Daily car 2: Felicia II
Just for fun: Aprilia RSV 1000 Mille
Ex Car: Nissan 200SX RPS13 rv.91 SR20DET

Prodej ND na 200sx: Seznam dilu zde

Uživatelský avatar
pablo
user
Příspěvky: 2562
Registrován: 11.05.2006, 22:29
Bydliště: malacky

Re: japan keramická spojka - trest za Nagasaki?

Příspěvek od pablo » 10.06.2011, 13:04

taky by mne zaujimalo co s tym delas ?

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: japan keramická spojka - trest za Nagasaki?

Příspěvek od Kentoya » 10.06.2011, 18:32

pablo píše:taky by mne zaujimalo co s tym delas ?
no pustí spojkovej pedál, a ten shit se rozesere

Uživatelský avatar
pablo
user
Příspěvky: 2562
Registrován: 11.05.2006, 22:29
Bydliště: malacky

Re: japan keramická spojka - trest za Nagasaki?

Příspěvek od pablo » 10.06.2011, 18:40

ja uz sem taky pustil nejakej ten pedal a pustil ho z ostra a zatim se nic nevysralo a to sem skusil asik tri druhy vyrobcu a tu co mam na aute jezdim treti sezonu tak proto se ptam co s tym dela kdyz se to tak sere

Uživatelský avatar
adner
user
Příspěvky: 2480
Registrován: 10.03.2006, 03:15
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: japan keramická spojka - trest za Nagasaki?

Příspěvek od adner » 11.06.2011, 01:28

tohle je pravděpodobně nějaká starší verze spojky a jednoznačně špatná volba materiálu unašeče vzhledem ke způsobu uchycení středu lamely...Plechy,to je stará písnička.Nechápu proč výrobce nepoužije ocel,která se při ohřátí nekroutí...přitom jim to muselo být jasné už na rýsovacím prkně,případně (pokud prkno nemají) při zátěžovém testu.Nabývám čím dál většího přesvědčení,že žádné testy neexistují a tu spojku někdo navrhl od oka,stejně jako si vyrábím spojky sám.S tím rozdílem,že sáhnu po tom nejlepším co je k mání...Nevím co říci na Koudyho připomínku absence popisu stejného problému na jiných forech,jen snad že ty obrázky nejsou fotomontáž...
1.jpg
např zde je jasně vidět,že třecí plechy rozhodně nejsou stejné,tedy výrobci na přesnosti příliš nezáleží.Dále jsem narazil na problém s přítlačným talířem - je to vcelku filigránský hliníkový odlitek,který se při velké síle přítlačné pružiny nezanedbatelně prohýbá a tím za jednak dosti znečitelňuje spínací bod spojky ale hlavně prodlužuje chod pedálu,takže u soustavy,která je již s rozsahem posuvu pomocného spojkového válce na hraně,může způsobit problémy s dokonalým vypnutím, tím pádem znemožňuje hladké řazení a snižuje životnost synchronů...Při výměně přítlačáku za vlastní,zesílený z kovaného duralu,se bod sepnutí znatelně zpřesnil a dráha pedálu potřebná pro vypnutí zkrátila.
2.jpg
3.jpg
Vřele doporučuji pro ovládání spojek s velkou silou přítlaku změnit stávající systém pomocného spojkového válce a vypínací páky na systém s vypínacím centrálním ložiskem.Je to velký přínos v komfortu ovládání jak snížením potřebného tlaku na pedál,tak podstatně zvýšenou přesností.

Uživatelský avatar
SDRT
user
Příspěvky: 307
Registrován: 11.11.2007, 04:17
Bydliště: Michalovce Brisbane Australia

Re: japan keramická spojka - trest za Nagasaki?

Příspěvek od SDRT » 12.06.2011, 10:21

Podla toho co pises a nie celkom jasne je to vidiet z fotiek, by som povedal ze tie spojky okrem znacky vyrobcu zo skutocnym vyrobcom HKS , OS Giken nic spolocne nemaju a boli pravdepodobne vyrobene v Cine ako naoko dokonale vyrobene kopie originalov.Taiwan je s ich vyrobov takisto dobre znami , len ta kvalita je omnoho lepsia ako s Ciny .
Pouzivaju takmer totozne balenia takze u niektorych vyrobkov je tazko ich rozoznat od originalov.Rozdiel je len v kvalite materialov a presnosti pri vyrobe a samozrejme v cene .
Mam s tym svoje skusenosti nakolko nas market je s podobnymi srackami zaplaveny a je stale tazsie a tazsie ich rozoznat , nakolko sa vyrobcovia v Cine stale zlepsuju , ale len aby vyroboik bol na nerozoznanie od originalu , kvalita je stale uboha.
Podla poslednych mojich skusenosti sa Cinanom dari pomaly zaplavovat aj domaci Japonsky trh s podobnymi srackami , tazke si treba davat pozor co a kde clovek nakupuje nakolko aj niektory renomovany predajcovia/ velkoobchody zacinaju predavat to smetie , aj ked povacsinou Made in Taiwan , ale stale to nie su originaly a zaostavaju za kvalitou renomovanych znaciek .
DRIFT TEAM SLOVAKIA
COPIE JAPONSKYCH ZNACIEK A Mini znacky PRIVESKY ** Inteligent meters for sale :
Novy-Ken Nomura,Uras edition 1 na prodej. Novy D1 spec limited edition 1 na prodej. Blitz R-vit & R-fit dvojka na prodej. Greddy Intelligent infometer na prodej.
parts/accessories NA PREDAJ
http://stores.ebay.com.au/DRIFT-MEDIC-WHOLESALE
http://stores.ebay.com.au/MPM-IMPORTS

Uživatelský avatar
adner
user
Příspěvky: 2480
Registrován: 10.03.2006, 03:15
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: japan keramická spojka - trest za Nagasaki?

Příspěvek od adner » 12.06.2011, 14:29

a: netušil jsem,že tyhle spojky taky někdo kopíruje (prostě co si člověk neudělá sám,na to se nemůže spolehnout)
b: nevím,jak kopie vypadá
c: vysvětlovalo by to problém
ale..
a: způsob zpracování zmíněných je vesměs na velmi vysoké úrovni,problémy jsou pouze s použitým materiálem některých součástí,převážně těch vyráběných ve velkých sériích (možná problém subdodavatele)
b: neznám původ všech,které se mi dostaly do ruky. Já kupoval dvě HKS v RHD Japan, což je oblíbený shop i mnoha dalších. U jedné spojky jsem byl nucen vyměnit plechy,druhá zatím funguje,ovšem jezdí se s ní opatrně. OSG viz obrázky..
c: nevím, jestli 2300 usd je cena obvyklá za chinese výrobek
Osobně mi to k japoncům taky moc nepasuje,ale doba se změnila, světu vládnou prachy a finanční korporace a ty kvalita zas tak moc nezajímá..
fčil mudruj..

mike
user
Příspěvky: 1040
Registrován: 12.04.2006, 23:08
Bydliště: jihlava----birmingham
Kontaktovat uživatele:

Re: japan keramická spojka - trest za Nagasaki?

Příspěvek od mike » 25.06.2011, 22:38

tak to je k naštvání ....
človek zaplati nemalí peníz za biftek ale dostane paštiku ..(
bmw 335i dct rv.09
opel astravan 1.7 cdti rv.08 (kram jeden comonrailovej -( ) (opel by to mel zabalit!!!)

Uživatelský avatar
saigone
user
Příspěvky: 593
Registrován: 20.12.2004, 21:18
Bydliště: Černošice-Praha/Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: japan keramická spojka - trest za Nagasaki?

Příspěvek od saigone » 26.06.2011, 08:00

Já jsem si před týdnem četl někde na netu o plagiátech, a samy fabriky jako HKS uvádějí, že plagiáty už jsou na první pohled tak dokonale balený, že to prakticky nemáš šanci poznat (má to třeba už i hologram na krabici) a dá se to celkem zjistit z čísel výrobku a sérií, které u plagiátů neseděj.
A4 1,8T quattro Avant 1998
350z Z33 USDM 2003

mike
user
Příspěvky: 1040
Registrován: 12.04.2006, 23:08
Bydliště: jihlava----birmingham
Kontaktovat uživatele:

Re: japan keramická spojka - trest za Nagasaki?

Příspěvek od mike » 26.06.2011, 21:10

ubec netusim jak to budu resit u svojeho auta sem myslel ze ta 4 lamela (at os giken nebo hks bude ok ) ((((((
bmw 335i dct rv.09
opel astravan 1.7 cdti rv.08 (kram jeden comonrailovej -( ) (opel by to mel zabalit!!!)

Igor
user
Příspěvky: 492
Registrován: 23.03.2008, 21:45
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: japan keramická spojka - trest za Nagasaki?

Příspěvek od Igor » 25.07.2011, 23:12

Mám technickou otázku,já jen že opravuju kamiony,tak by mě zajímalo proč si dáváš vpodstatě hliníkovej přítlačák,když hliník je jak známo materiál,který se při zahřátí a tlaku kroutí a když do toho přidáš nějakej krouťák s otáčkama,tak i štípe.....jestli máš v autě přes 300koní,tak bych určitě nevolil nic z takovýho materiálu....mluvím z vlastní zkušenosti,protože u Nás v práci se měnil na kamionu,kterej má 460koní(kroutící moment vám nepovim ten jsem zapomněl) taky nějakej spešl přítlačák se spojkou a za týden se tam dávala normální protože to nevydrželo obložení......jen si myslim,že při vysokým výkonu už nemá cenu dávat nic takhle odlehčenýho,protože si tím spíš uškodíš než pomůžeš.....určitě bych ti zkusil doporučit spojku,ale neodlehčenou(ikdyž podle doslechu máš prý hodně zkušeností,takže to víš sám) ;o)
Když třeme liščí ohon o ebonitovou tyč....

mike
user
Příspěvky: 1040
Registrován: 12.04.2006, 23:08
Bydliště: jihlava----birmingham
Kontaktovat uživatele:

Re: japan keramická spojka - trest za Nagasaki?

Příspěvek od mike » 26.07.2011, 00:56

rps carbon carbon je podle jednoho typka z uk 300zx fora nej spojka na marketu ..
bmw 335i dct rv.09
opel astravan 1.7 cdti rv.08 (kram jeden comonrailovej -( ) (opel by to mel zabalit!!!)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 hostů