Klimatizace

otázky a odpovědi technického rázu
Odpovědět
Uživatelský avatar
milonovo
user
Příspěvky: 722
Registrován: 05.10.2004, 20:37
Bydliště: Kolín

Klimatizace

Příspěvek od milonovo » 09.01.2005, 11:33

P?endaval jste jí n?kdo?V tom horším aut? jí mám a docela bych jí cht?l p?ehodit,jak jsem to okukoval,nem?lo by to bejt tak složitý když bude motor venku a palubka asi taky dole.Je sice fakt že p?idá n?co na váze,ale nemyslím že by to byl až takovej rozdíl,co vy na to?

Uživatelský avatar
Spike
user
Příspěvky: 218
Registrován: 08.01.2005, 21:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od Spike » 09.01.2005, 12:22

milonovo píše:P?endaval jste jí n?kdo?V tom horším aut? jí mám a docela bych jí cht?l p?ehodit,jak jsem to okukoval,nem?lo by to bejt tak složitý když bude motor venku a palubka asi taky dole.Je sice fakt že p?idá n?co na váze,ale nemyslím že by to byl až takovej rozdíl,co vy na to?

Takovej rozdíl to nebude, ale po?ítej s o n?co málo menším výkonem, protože to bude zát?ž navíc. Nevim pro?, ale mám dojem, že mi n?kdo tvrdil, že 3k dolu :lol:
Červená RS13 ´90
- ve fázi přestavby

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od 935Baby » 09.01.2005, 13:08

Spike píše:
milonovo píše:P?endaval jste jí n?kdo?V tom horším aut? jí mám a docela bych jí cht?l p?ehodit,jak jsem to okukoval,nem?lo by to bejt tak složitý když bude motor venku a palubka asi taky dole.Je sice fakt že p?idá n?co na váze,ale nemyslím že by to byl až takovej rozdíl,co vy na to?

Takovej rozdíl to nebude, ale po?ítej s o n?co málo menším výkonem, protože to bude zát?ž navíc. Nevim pro?, ale mám dojem, že mi n?kdo tvrdil, že 3k dolu :lol:
Neboj, s tim vykonem to neni problem. Protoze kdyz je zapla klimatizace a ECU zaznamena velkou zatez motoru tak odpoji na okamzik klimu. Takze te to nebude omezovat v pripadech kdy potrebujes hodne vykonu.
Okorat to ovlivni spotrebu paliva
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
milonovo
user
Příspěvky: 722
Registrován: 05.10.2004, 20:37
Bydliště: Kolín

Příspěvek od milonovo » 09.01.2005, 18:11

Jasn?,ani mi nešlo o výkon se zapnutou klimatizací jako spíš o ty kila navíc t?eba p?i sprintu,ale to bude ?ekl bych v ?ádu desetin vte?iny,takže se s tím asi nebudu zat?žovat a dám jí tam.

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 10.01.2005, 08:52

no vzhledem k tomu že sem jí vyndaval tak mám málé zkušenosti :-)

v palubce je pot?eba vým?nit vedení vzduchu mezi topením a ventilátorem za vým?ník - jde to ud?lat jenom se sundanou p?ihrádkou spolujezdce - cca +3-5 kg
dále tam jsou trubky klimatizace v motorovém prostoru - když bude ?lov?k šikovnej tak ani nemusí jít motor ven :-) + 1-2 kg
dále komprespr klimy s ?emenem a držákama - ten nemám, ale odhaduju 10 kg
a chaldi? klimy který je p?ed chladi?em vody pod pp?í?kou - dost blb? se vyndavá - nejspíš vodní chladi? a nárazník ven - cca 3-5 kg
dále je t?eba vym?nit ovlada? topení za ovlada? klimy - jen se p?epojí konektory a zapojí jedno lanko a dát chyb?jící relé/pojistky

klady:
pohodln?jší interier, už nikde se nebude ?lov?k pa?it v p?eh?átym aut?

zápory:
celková odhadovaná váha = cca 20kg na p?edku auta
horší chlazení vody
sníženej výkon
cca 3000 za nápl? klimy

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 89 hostů