Zadní nápravnice S13

Kentoyův nápad - zde bychom mohli psát ceny na jednotlivé díly jak použité, tak slevy na nové u jednotlivých firem, nebo kdo co dokáže dotáhnout ze zahraničí
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukáš
user
Příspěvky: 40
Registrován: 19.10.2006, 22:10
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zadní nápravnice S13

Příspěvek od Lukáš » 31.01.2013, 11:49

Ahoj všem,
moc bych vás prosil, jestli byste se se mnou mohli podělit o případné rady či zkušenosti. Při neopatrném driftu se mi podařilo před lety bokem najet do obrubníku a hnula se mi nápravnice, resp. ohnula. Vyměnil jsem všechna možná ramena, takže jezdit se dalo, ale zkrátka nebylo to ono. Časem přišly i jiné problémy, takže jsem auto odstavil. Teď po asi 4 letech bych ho rád zprovoznil, bude třeba asi plno nových věcí, baterie, atd. To, co mi opravdu asi nevíc leží v hlavě je ta nápravnice, nemůžu se smířit s tím, že zadní levé kolo je mírně naklopeno dovnitř a že i při relativně mírném průjezdu zatáčkou píská pneumatika... Máte někdo zkušenosti s výměnou nápravnice nebo hlavně s tím, kde a přibližně za kolik se dá sehnat, případně jestli třeba na trhu existuje rovnou nějaká bytelnější alternativa než originální díl? Procházel jsem web a většinou se veškeré díly točily pouze kolem komponentů nápravnice a ne toho železobloku jako takového.
Moc všem děkuji za reakce.
Lukáš
Verze vozu: 200SX S13, 1990 1.8T

Uživatelský avatar
200sxfabi
user
Příspěvky: 1665
Registrován: 16.06.2010, 09:59
Bydliště: Veselí nad Lužnicí (jižní čechy)

Re: Zadní nápravnice S13

Příspěvek od 200sxfabi » 31.01.2013, 11:59

Nevím že by existovala nejaká alternativa k serové nápravnici ale řešil bych tvůj problém takto:
tady máš novou náprvnici s tužšími novými siláči forum/viewtopic.php?f=147&t=21536
Pak si to tu projdi jestli nekdo neprodava tu zbylou čtveřici ramen pokud ne dej si sem inzerát....Já mám dve ramena která bych ti mohl prodat zdrava nebouchlá !!!
Pak si najdi na netu sadu siláču energy suspension na s13 a vyměň tak všechny staré siláče....zkontroluj těhlice jestli jsou OK a máš novou nápravnici co se týče sundaní nápravnice tak nic složitého.....je na 4 hlavnich šroubech ty povolíš...odpojíš lanovody ruční brzdy...bud sundáš třmeny z potrubí ale budeš muset pak odvzdušnovat a nebo je sundáš z těhlic a melo by to jit ze zustanou na aute a nápravnice se sundá nezávisle na nich....odpojíš hadičky z diferenciálu a povolíš kardan a když to máš vše povolený tak bud popustíš nápravu dolu nebo zvedneš kastli a normálne na kolech z tou náprvou vycestuješ z pod auta.... :)

Uživatelský avatar
Fizzbiker
user
Příspěvky: 3406
Registrován: 14.01.2010, 18:29
Bydliště: cca Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní nápravnice S13

Příspěvek od Fizzbiker » 31.01.2013, 12:16

200sxfabi píše:....zkontroluj těhlice jestli jsou OK ...
promin to mi neda jak je ma zkontrolovat a co jim muže být?

jinak ano, navic v manualu jsou merici body nebo si je vygoogli pokud to byla fakt precka muze byz hnuta i kastle. tak doufej ze to spolkly silace.
:bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
200sxfabi
user
Příspěvky: 1665
Registrován: 16.06.2010, 09:59
Bydliště: Veselí nad Lužnicí (jižní čechy)

Re: Zadní nápravnice S13

Příspěvek od 200sxfabi » 31.01.2013, 17:18

Třeba když dostane ránu vubec bych se nedivil kdyby nad dírou náboje praskla a dole byla cela nebo naopak.....myslim si že tím že to zkoukne ničemu neuškodí

Uživatelský avatar
Lukáš
user
Příspěvky: 40
Registrován: 19.10.2006, 22:10
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní nápravnice S13

Příspěvek od Lukáš » 01.02.2013, 20:47

Díky moc za rychlou a vyčerpávající odpověď...a taky za ten odkaz, to je velká šance jak ty kola zase poslat do jedný lajny. :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů