Laminování - poraďte

jak na to :-)
Odpovědět
Uživatelský avatar
OndraS13
user
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.11.2007, 18:21
Bydliště: Mladé Buky (okr.Trutnov)
Kontaktovat uživatele:

Laminování - poraďte

Příspěvek od OndraS13 » 26.09.2010, 10:23

Potřeboval bych poradit - mám laminátovej práh a už byl opravovanej - ale mě se to nelíbí , budu to dělat komplet všechno znova abych měl jistotu - tak se chci zeptat čim nahradim tohle :
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Moje vize je taková že tohle co tam mám ( to co je nahrazený - to skroucený vlákno ) tak vyříznu a nahradim něčim -> hliníkovej plech apod... ( Známej co laminuje občas lodě tak řikal že nejvhodnější bude když mě ohobluje kousek prkýnka - ale nechci do toho dávat prkno :/ )
A nebo jestli tam mám třeba dát nějakej plech jakoby zevnitř, vylaminovat a pak plech sundat ? - to ale nevim čim "namazat" ten plech abych ho pak sundal !

Jen pro informaci , laminuju poprvý takže tady asi bude víc dotazů ;) -> potom udělám nějakej návod na laminování pro začátečníky ;)
Obrázek
zaktualizovaná - malá verze podpisu ( radši )

Uživatelský avatar
mara_m
user
Příspěvky: 4987
Registrován: 23.06.2008, 17:46

Re: Laminování - poraďte

Příspěvek od mara_m » 26.09.2010, 19:25

hale vyrizni to udelej si kopito nastrikej to separacni hmotou a dej 3 vrstvy lamina a je to jak novy :) kopyto bych udelal pomerne z cehokoliv nejcestej sem delal polistyren ci stirodur ale v tomhle pripade poslouzi i plech pak dej separacny hmotu coz je na odeleni laminat plech aby se ti laminat neprilepil da se treba nahradit i krepovkou pokud se ti nechce schanet jen pak musis tu krepovku odbrousit potom prvni vrstvu bych udela na kopito pak bych kopito vyndal a vylaminoval zevnitr no pak prebrousit a je to pokud si das zalezet na kopitu nebudes muset skoro vubec kitovat jen az budes brousit tak skelny vlakno je svinstvo kouse to jak svine si pripadas jak kdyz mas blechy tak si vem rukavice gumovy a neco na sebe me se to dostalo i pres mikinu
CNC výpalky laser ,plasma a autogen

Uživatelský avatar
OndraS13
user
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.11.2007, 18:21
Bydliště: Mladé Buky (okr.Trutnov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminování - poraďte

Příspěvek od OndraS13 » 26.09.2010, 20:55

jojo vim o tom - už jsem vybrušoval ty prahy zevnitř - brejle , respirátor a flexou jsem to jel , pak jsem si uvědomil že bych si možná mohl vzít mikinu , takže frajer jsem si pak furt drbal ruce !
Saparační hmota - píšu si ;)
Obrázek
zaktualizovaná - malá verze podpisu ( radši )

Uživatelský avatar
Woyta
user
Příspěvky: 4811
Registrován: 03.03.2010, 22:52
Bydliště: Hořice

Re: Laminování - poraďte

Příspěvek od Woyta » 26.09.2010, 21:53

Pripis si i spendliky. At prichytis tkaninu ke kopitu.
It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)

On the 7th day GOD created the RWD car just for fun!!
(O)=(O)/ 200SX . \(O)=(O)
Nippon Sangyo 200SX RS133

Uživatelský avatar
Fizzbiker
user
Příspěvky: 3406
Registrován: 14.01.2010, 18:29
Bydliště: cca Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminování - poraďte

Příspěvek od Fizzbiker » 26.09.2010, 22:52

jednou sem laminatem opravoval prasklou masku na motorce taky sem se potreboval drzet tvaru tak sem to udelal z tvrdeho papiru a aby se mi to neslepilo dal sem na nej normalni pruhlednou lepici pasku na ni se to takrka vubec nechytlo a slo to bezproblemu pak sundat takze si myslim ze kdyz si polepis treba to prkynko nebo cokoliv jineho bude to vetsi chytnes ma kazde strane vrutem pekne zalaminujes nahrubo a pak sundas tu dlahu a doladis to bude to v cajku. :wink:
:bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
mara_m
user
Příspěvky: 4987
Registrován: 23.06.2008, 17:46

Re: Laminování - poraďte

Příspěvek od mara_m » 27.09.2010, 20:30

je to vcelku jednoducha vec jen si stim hrat :) nejvic na kopito se mi libi stirodur da se hezky rezat neni znej bordel a nakonec ho dobrousis vybrackou :) jinak mikina ti stacit nebude i pres ni se to dostane lepsi je nakej igelit habit :lol: ja kdyz zacinal s laminovanim tak sem to delal v triku a kratasech :lol:
CNC výpalky laser ,plasma a autogen

Uživatelský avatar
mara_m
user
Příspěvky: 4987
Registrován: 23.06.2008, 17:46

Re: Laminování - poraďte

Příspěvek od mara_m » 27.09.2010, 20:45

jinak nicmene k laminovani separator • Separátory PVA a ,,E". ci tak nak akorat u polistyrenu ci stiroduru je problem ze ti to vsechno teda skoro vse rozezere :lol: jeste musi oddelit takze v tvym pripade zbytecny prace na vic jinak aby to bylo fakt hezky udelany tak naky drevo dat na kopito opracovat ho do tvaru jak ces vykytovat ho pak prestrikat stejne jako kdyz delas autolak proste krasne aby to bylo cisty pak nastrikat separacny hmotu nebo se dela ze ji nanasis jako lestenku na auta das ji ve 3 vrstvach vrstvy nanasis vzdy po zaschnuti ono to udela mastnej takovej film no pak nalaminujes jednu vrstvu krasne ji budes mit cistou :) pokud bys delal celej ne opravoval tak najednou naneses vsechyn vrstvy a mas to jen musis tak abys tam nemel bublyny a boule ale kdyz budes jen spravovat tak jednu vrstvu a vyndat kopito a zbytek nandat dovnitr a jeto jen to zvenku prebrousis a nebudes muset kitovat nic :)
CNC výpalky laser ,plasma a autogen

Uživatelský avatar
OndraS13
user
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.11.2007, 18:21
Bydliště: Mladé Buky (okr.Trutnov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminování - poraďte

Příspěvek od OndraS13 » 27.09.2010, 20:49

No poradily mě že uplně bohatě stačí třeba to prkno obalit potravinářskou folií ;) Dneska jsem byl zase v barvách a lakách a poptával jsem se a radily mě prostě nějakej vosk na parkety !!! Jinak to ale ještě potrvá protože jsem se zasek u předního nárazníku u škrábání barvy :/ byl hodně domlácenej tak je tam hodně práce s odstraňováním předešlích oprav !
Pokud by se někdo chtěl zeptat proč - tak je to hlavně proto protože po bližším okouknutí všech věcí jsem zjistil že to je místama hodně popraskaný a především vlivem toho že tam je originál laminát , na tom je barva , na tom různý druhy tmelu a zase barva ! Tak to chci mít všechno na originál laminátu jenom stříkačák ;)
Obrázek
zaktualizovaná - malá verze podpisu ( radši )

Uživatelský avatar
mara_m
user
Příspěvky: 4987
Registrován: 23.06.2008, 17:46

Re: Laminování - poraďte

Příspěvek od mara_m » 27.09.2010, 20:57

hala zacatky sem delal jen krepovkou jeste par let zpet sem udelal kopito ze vseho co bylo po ruce drevotriska poliuretanova pena hlinik plech atd a pak sem to vse prejel krepovkou a vylaminoval jen musis hodne kitovat metoda pekny kopito a separcny hmota je precizni prace proste ale zas srani no uvidis co ti bude vyhovovat nejlip kazdopadne nekupuj lamino sady ale sezen si tkaninu nejlip tu co vipada jak vata ne jako mrizka a co nejjemnejsi a priskirici zvlast vyjde to levnejs
CNC výpalky laser ,plasma a autogen

Uživatelský avatar
Jimmbo
user
Příspěvky: 1842
Registrován: 17.03.2007, 23:27
Bydliště: Velke Levare SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminování - poraďte

Příspěvek od Jimmbo » 28.09.2010, 10:14

Da sa povidat ze laminujem denne a to narazniky, blatniky kapoty a vse mozne co je z laminatu... Separacny sprej nemusis pouzivat...Ked mas podklad leskly tak sa ti to neprilepi... Tan zly kus vyrez, ze spodu podloz plech alebo plast (ale ne polystyren), plochu okolo toho vyrezu tu obrus tak 30-50 smirglem a laminuj 2-3 vrstvy ... prekryvaj puvodny prah aspon 4cm.. samozrejme laminujes z vnutra.. plech mas z venku... Ked zatvrdne plech odlupnes a mas to.. Zagituj laminatovim gitem a je to.. Plech mozes prichytit svorkama alebo prilepit s patexovou pistolou.. :)
Obrázek

200sx S13 - vinova from OndraS13 -Motor od Playduda RB20DET, spojka Ogura carbon twin plate Clutch,cely vyfuk 3", podvozek HSD HR, nastavitelne ramena DW, DriftWorks geomaster v predu, jednodielny kardan, KAAZ 2way, tycky riadenia TEIN, Walbro, BOV HKS SQV,Boost, oil temp, oil press gauges, vems wideband lambda, tlak 0,8baru , drift knob DW,...vykon nevim ale jede to bokem docela slusne =P
P: MNOHO DIELOV Z S13...

Uživatelský avatar
jetoboy
user
Příspěvky: 699
Registrován: 18.08.2008, 18:43

Re: Laminování - poraďte

Příspěvek od jetoboy » 21.11.2011, 10:55

Potřebuju poradit jak nahodit prahy na auto.Je na to nějaké speciální lepidlo kterým se to lepí.Díky za info...
200sx S13 r.90 modrá metal

SR20DET.......

, GT2560 + opletené hadice,nerez elbow, nová Lambda Bosch, komplet 3˝ vejfuk+koncák vlastní návrh, dural řemenice,filtr Green, bow kopie Blitz, OCT,MBC bidrin, tvrdé silenbloky motoru,driftworks silenblok převodovky, jednodílnej kardan, VLSD, Koni tlumiče + H&R pružiny, megan racing tension rods, komplet repas náprav modrý komaxit + stabiky v červené,vše polyurethan, kola 18´ chrom, rozpěry přední a zadní, budíky VDO teplota + tlak oleje, BSR tlak turba,volant GP,sedačka OMP TRS+ FIA,sparco 4bod, G-tech pro94

Daily car: Toyota Avensis T25

Uživatelský avatar
Woyta
user
Příspěvky: 4811
Registrován: 03.03.2010, 22:52
Bydliště: Hořice

Re: Laminování - poraďte

Příspěvek od Woyta » 21.11.2011, 18:34

Je a maji ho v kazdem tuzing shopu.

Ale stylovejsi jsou zip pasky. :D
It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)

On the 7th day GOD created the RWD car just for fun!!
(O)=(O)/ 200SX . \(O)=(O)
Nippon Sangyo 200SX RS133

Uživatelský avatar
Petr.S14
user
Příspěvky: 3741
Registrován: 03.03.2007, 10:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminování - poraďte

Příspěvek od Petr.S14 » 23.11.2011, 13:11

tebe mají v každém tuzing shopu...

My to lepili lepidlem na okna.. je to ověřený, fakt drží a dobře
ObrázekObrázek
S14A my love and dorifto street machine
AE86 levin 4AGE in progress

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů