presmykujuca spojka exedy oem clutch kit

Uživatelský avatar
Fil
user
Příspěvky: 640
Registrován: 30.11.2008, 20:49
Bydliště: Ostrava

Re: presmykujuca spojka exedy oem clutch kit

Příspěvek od Fil » 23.08.2013, 19:38

Nedávno jsem kupoval nový hlavní i pomocný váleček, u hlavního nebyl problém, opticky úplně stejný, u pomocného jsem ale zjistil, že má o cca půl cm delší ten kolík než váleček co tam byl původně, auto nemám v kupě, takže nevím, jestli použiju ten origo kratší nebo ten delší co byl k novému válečku, co se týče spojky, budu dávat keramiku od extreme i s crmo setrem, takže taky vlastně nic origo, ta blbost pro jemnější chod spojky taky pryč, sám jsem zvědav co to bude dělat mi... Zkontroluj ještě ten kolík, případně ho vyndej a udělej kratší na zkoušku aby si neničil ten původní, když to nepomůže...
Když někomu řekneš, že je blbec, chytrého to z tebe neudělá!
Nissan X-trail T30

geegaladriel
user
Příspěvky: 217
Registrován: 21.09.2008, 01:49

Re: presmykujuca spojka exedy oem clutch kit

Příspěvek od geegaladriel » 26.08.2013, 01:02

Mirek píše:Spojka se da jeste stelovat primo na spojkovem pedalu , je mozne ze tim ze jsi dal vse jine pracuje spojka v jinem rozsahu a je potreba to doladit jeste na pedalu.

Nebo nezavzdusnuje se? Kdyz to po nejakem case zkusis znovu odvzdusnit, je tam vzduch?
Zatial som ju nesteloval na pedale, skusim to... Zavzdusnovanie som tiez nekontroloval. Zaujimave ale je, ze rychlosti sa daju pekne radit, spojka zacina smykat az od druheho prevodveho stupna, cim vyssi stupen, tym viac. Na jednotke nesmyka vobec.

Uživatelský avatar
adner
user
Příspěvky: 2480
Registrován: 10.03.2006, 03:15
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: presmykujuca spojka exedy oem clutch kit

Příspěvek od adner » 26.08.2013, 11:38

čím vyšší stupeň, tím větší moment přenáší...zkontroluj vidličku na spojce jestli má ještě vůli a jde zatlačit do válečku, pravděpodobně bude někde opřená nadoraz a spojka není úplně sepnutá..

geegaladriel
user
Příspěvky: 217
Registrován: 21.09.2008, 01:49

Re: presmykujuca spojka exedy oem clutch kit

Příspěvek od geegaladriel » 01.09.2013, 23:06

adner píše:čím vyšší stupeň, tím větší moment přenáší...zkontroluj vidličku na spojce jestli má ještě vůli a jde zatlačit do válečku, pravděpodobně bude někde opřená nadoraz a spojka není úplně sepnutá..
Ok, dakujem za radu, pozrem sa na to. Akurat mam auto na zdvihaku, opat sa snazim vyriesit tu spojku. Lamela je uz KO. Prikladam fotky zotrvaku co si o nom myslite? Najma o prasklinach a tych sivych "stekancoch"....
Přílohy
IMG_0179res.jpg
IMG_0178res.jpg
IMG_0180res.jpg

geegaladriel
user
Příspěvky: 217
Registrován: 21.09.2008, 01:49

Re: presmykujuca spojka exedy oem clutch kit

Příspěvek od geegaladriel » 08.09.2013, 01:24

vymenena spojka, zotrvak, pritlacak, a prevodovka, vsetko pouzivane, a zaroven upgrade na stage 2, spojka uz nesmyka. Podla mna bola chyba niekde v tej vidlicke ako hovoril adner, alebo zotrvaku, alebo bola exedy spojka vyrobena vadne.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů