Motorový olej pro sr20det

Uživatelský avatar
Fizzbiker
user
Příspěvky: 3406
Registrován: 14.01.2010, 18:29
Bydliště: cca Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový olej pro sr20det

Příspěvek od Fizzbiker » 31.07.2013, 18:57

jagy píše:Kamos dal do Audiny LM s Mos2 a brutalne mu zacly mlatit hydra. Tak jsem neco googloval a ten olej udajne neni vhodny pro motory s hydrama...
tak pokud je mel zamrd*ne nejakym mazutem a dal tam olej tak se nedivim... jiny duvod me nenapada...

pravda je ze se muze stat ze pokud auto dlouho stoji tal LM je nachylnejsi na stekani,... ale bavime se max o prvnich par otackach a to u aut kde uz hydra nejsou v optimalni kondici...

(a to pomijim zacatek vety kamos si dal... ja pisu vlastni zkusenost)

(btw taky znam jednoho co tvrdi ze divocil s cernoskama, podle ostatnich to byla partička nepřizpůsobivých samiček zlodějů barevných kovů) :arrow:
:bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Trinom
user
Příspěvky: 1561
Registrován: 16.06.2010, 21:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový olej pro sr20det

Příspěvek od Trinom » 03.08.2013, 08:45

LM mám i ve Scorpiu a no problem. Motor má nalítané přes dvě kila a pohoda. Při další výměně ho dostane i Bird, protože ho výrobce doporučuje (v améru to bylo běžný už v 80. letech mimochodem).
ObrázekObrázekObrázek
Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.
Woyta: "Kvalita zatáček se dá hodnotit počtem hrobečků. Čím víc hrobečků, tím větší zábava."

Uživatelský avatar
jagy
user
Příspěvky: 2666
Registrován: 21.08.2006, 21:34

Re: Motorový olej pro sr20det

Příspěvek od jagy » 03.08.2013, 17:07

adner píše:jaký byl uveden důvod?
To si bohuzel nepamatuji. Bylo to tusim na foru oleje.cz. Dal me ten problem nezajima, protoze LM oleje nepouzivam.

Fizz: ten trapny komentar s cernoskama sis mohl odpustit, byl to kolega z prace (prodavame autodily - muzem si sehnat jakykoliv olej) a to auto jsem slysel na vlastni usi. :)

Predtim tam byl original 5w30. Nekteri asi opet nepochopili, ze netvrdim nic proti LM olejum a jejich kvalitam. Jen jsem zminil jednu zkusenost s timto olejem a motorem s hydrama.
Jedetoshop.cz Facebook stránka - Jedetoshop.cz | Staň se fanouškem!
Použité ND - Jagyho bazárek | Nové OEM Nissan díly - KLIKNI ZDE!

Uživatelský avatar
Majkl S13
user
Příspěvky: 634
Registrován: 24.02.2008, 11:43
Bydliště: Velké Bilovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový olej pro sr20det

Příspěvek od Majkl S13 » 13.06.2016, 16:39

chtěl bych tohle téma ohledně oleje trochu oživit a zároveň se trochu poptat.
Jaký olej tedy kdo má hlavně jestli polosyntetický nebo synteticky ?
Sice je to v sekci S14 ale jenom upravím že se jedná od Sr20det v S13(aby se tu zase nestrhla debata)
S autem plánuji jezdit hlavně o víkendu a občas se svést přes týden.
Takže co jsem to tu tak prošel tak všichni volí 10w40,10w60 (LM Mos2,Motul 10W40 300V Chrono,castrol edge sport 10w60,)
Hodně jsem teď uvažoval o oleji od Millers oil.
Olej chci měnit často max 5-7tis.

A trochu dál.
Padlo nebo spíš co jsem prošel forum padlo slovo " olej na zajíždění " ? + - ?
Nestačila by obyčejná 10w40 ? a cca po 200km vylít a dát nový olej i s filtrem a rovnou jezdit ?
A když jsme u tématu oleje.
Do převodovky jaký ?
Prosím doporučte něco.Těch olejů je tolik,že nevím zaprvé který a zadruhé nechci hned zničit nově postavený motor.
Jaký typ oleje motor/převodovka ?
Případně klady a zápory.


Za každou radu budu ráda
Děkuji Michal
Lancer Evo VIII
Seat Ibiza 1.9 TDi - Daily car
S13 Prodáno
Audi a3 1.8 T -PRODÁNO

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Re: Motorový olej pro sr20det

Příspěvek od raddy » 13.06.2016, 20:19

ozajstna plna syntetika je hodne zriedkava a draha,ma ju napr. millers. ak budes menit olej po 5000km je to zbytocne,vyber si 10w-40 alebo 50 podla ceny a dobreho pocitu. ja pouzivam total 10w-50.. na zabeh je ok akykolvek polos. 10w-40. 10w-60 by som na okresky nedaval.

Uživatelský avatar
mauglie
user
Příspěvky: 2461
Registrován: 17.05.2007, 13:20
Bydliště: Prague

Re: Motorový olej pro sr20det

Příspěvek od mauglie » 14.06.2016, 01:43

Mobil 5W50 Peak Life

Uživatelský avatar
Fizzbiker
user
Příspěvky: 3406
Registrován: 14.01.2010, 18:29
Bydliště: cca Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový olej pro sr20det

Příspěvek od Fizzbiker » 14.06.2016, 14:47

ja jen dodam že už sem od posledniho postu spotroboval nejakych 400litru LM MoS2, a žadny problem nebyl zpozorován.

nafty benziny vsem to chutná, jeden motor umrel na rozvodech a po rozborce nebyl zadny karbon bordel nic...

na zabeh jakakoliv 10w40 polosynt, menit nenechat tam přehřátý olej. od nejakych 5t tam mužeš lit dle gusta.
:bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Majkl S13
user
Příspěvky: 634
Registrován: 24.02.2008, 11:43
Bydliště: Velké Bilovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový olej pro sr20det

Příspěvek od Majkl S13 » 14.06.2016, 15:37

dobrá tedy abych to shrnul.
Na záběh jakýkoliv olej 10w40 polosyntetický
A co mi radilo už dost lidí tak buď 5w40 nebo 10w40 a tam (syntetický nebo polos.)
Půjdu asi do toho LM MOS2 je to osvědčený olej a na CA stím není problém na Srku snad nebude taky.
http://www.oleje.cz/p/liqui-moly-mos2-l ... 5-l--17534
http://www.oleje.cz/p/liqui-moly-syntho ... 5-l--17496


A olej do převodovky ?
Lancer Evo VIII
Seat Ibiza 1.9 TDi - Daily car
S13 Prodáno
Audi a3 1.8 T -PRODÁNO

Uživatelský avatar
mauglie
user
Příspěvky: 2461
Registrován: 17.05.2007, 13:20
Bydliště: Prague

Re: Motorový olej pro sr20det

Příspěvek od mauglie » 14.06.2016, 16:32

Ono to je v podstatě jedno pač je důležitá hlavně nějaká náplň a pravidělné výměny. Mobil 5W50 má dobrý vizkózní index, proto jsem ho začal používat plus je levný.

Osobně mám nejraději Millers Oil - jsou "drahé", Motul - taky nejsou nejlevnější a Mobil.

A jak mi řekl Fajfka... "Proč lidi furt přemýšlí co lít, ať se podívají jaká maziva používají nejlepší závodní teamy a budou mít hned jasno". Nismo kooperuje s Motulem, takže když chce být někdo srdcař, Motul je jasná volba.

Kamza
user
Příspěvky: 285
Registrován: 13.12.2010, 20:18

Re: Motorový olej pro sr20det

Příspěvek od Kamza » 14.06.2016, 20:42

A já jsem zase slyšel :P , že se klidně může zajíždět na olej na kterej se jezdí i následně. Jestli jsi při skládání motoru používal pastu pak v tom nevidim problém.
Myslim si že pro SR je ideál Motul 300V 15W-50. Samozřejmě v zimně to ideál nebude, ale jinak ho lejem deset let do všeho a OK. Samozřejmě počítám s tim, že nejsi moderní uživatel, kterej do toho skočí a plnej a jedem :bounce:
Do převodovky leju taktéž Motul Gear Competition 75W-140 a zatim řadí. Je nutno podotknout, že s těmito oleji můžeš bez problémů jet auto potrápit i na okruh a měly by to ty oleje dát.

Tak to je za mě 8)

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Re: Motorový olej pro sr20det

Příspěvek od raddy » 15.06.2016, 11:30

Kamza píše:A já jsem zase slyšel :P , že se klidně může zajíždět na olej na kterej se jezdí i následně.
toto ale vseobecne plati iba v pripade, ak jazdis na beznu polosyntetiku. Ak jazdis na (lahkobeznu) syntetiku a das ju tam na zabeh, mozes robit valce znova...nie je to pripad 200sx, avsak je nebezpecne takto uvazovat vseobecne...uplne ideal je na zabeh mineralny olej

Uživatelský avatar
kenivruh
user
Příspěvky: 4638
Registrován: 27.10.2005, 15:37
Bydliště: Svidnik tc. Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový olej pro sr20det

Příspěvek od kenivruh » 15.06.2016, 12:23

Nevravim ze to naozaj funguje, ale ked uz clovek sklada motor, tak by asi mal pouzit tzv. break-in oil, uz len kvoli tym aditivam co su tam. Duplom ak sa jedna o CAcko alebo VG alebo RB, ktore maju zdvihatka priamo pod vackou.

https://www.summitracing.com/int/parts/rpo-11487

Myslim ze v usa, startuje "robeny" motor bez takeho oleja asi len uplny laik.
200SX 1990, GT2871R trim 52, Sard 660ccm, AEM, Walbro, avia IC, Griffin chladic, Apexi Power Intake, vyfuk Japspeed a Magnaflow koncak
200SX 1989, SR20DET seria, Greddy IC, nake sanie a naky vyfuck, Apexi PowerFC, nak 250 koni
primca p11 gt zatial stok, ktovie ako dlho este vydrzi kvoli hrdzy
1/4 mile 13.336s a 172.89 km/h na 1.2-1.1b
Pozicovna vozika, 2 napravovy, celkova hmotnost do 2.2t, 15 eur/den

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Re: Motorový olej pro sr20det

Příspěvek od raddy » 15.06.2016, 12:26

break-in olej je obycajny mineral...najlepsia zabehavacia prisada do oleja je samotny mineralny olej... podstatou zabehoveho oleja je aby bol co "najhorsi" a tym padom umoznil korektne obrusenie stien valcov kruzkami, nic viac, nic menej. Akekolvek aditiva nemaju velky vyznam, pokial sa nejedna o motor vyrazne starej konstrukcie, mineral urobi svoju robotu uz zo svojej podstaty... pre prvy start motora je dolezita assembly lube.

Uživatelský avatar
Fizzbiker
user
Příspěvky: 3406
Registrován: 14.01.2010, 18:29
Bydliště: cca Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový olej pro sr20det

Příspěvek od Fizzbiker » 16.06.2016, 12:29

raddy píše:break-in olej je obycajny mineral...najlepsia zabehavacia prisada do oleja je samotny mineralny olej... podstatou zabehoveho oleja je aby bol co "najhorsi" a tym padom umoznil korektne obrusenie stien valcov kruzkami, nic viac, nic menej. Akekolvek aditiva nemaju velky vyznam, pokial sa nejedna o motor vyrazne starej konstrukcie, mineral urobi svoju robotu uz zo svojej podstaty... pre prvy start motora je dolezita assembly lube.
raddy píše:
Kamza píše:A já jsem zase slyšel :P , že se klidně může zajíždět na olej na kterej se jezdí i následně.
toto ale vseobecne plati iba v pripade, ak jazdis na beznu polosyntetiku. Ak jazdis na (lahkobeznu) syntetiku a das ju tam na zabeh, mozes robit valce znova...nie je to pripad 200sx, avsak je nebezpecne takto uvazovat vseobecne...uplne ideal je na zabeh mineralny olej
presne jak pise raddy
:bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti