Zápis kolies do TP na Slovensku

Odpovědět
marcel_fapso
user
Příspěvky: 9
Registrován: 30.08.2017, 10:19

Zápis kolies do TP na Slovensku

Příspěvek od marcel_fapso » 03.11.2017, 10:30

Zdravím, chcem sa spýtať slovenských majiteľov S14 ako riešili zápis väčších diskov a pneumatík do TP. Ja s tým mám dosť patálie, na stk mi bolo povedané že tam už to urobiť nevedia, že už to nie je ako kedysi. Bol som v dvoch pneuservisoch, do prvého ma nasmerovali priamo z okresného úradu, tam ale model 200SX nemajú ani v systéme, takže papier mi vytlačiť nevedia. V druhom to najprv vypadalo že to pôjde, ale keď som povedal že moje auto je vyrobené v roku 1995 tak to zrazu nešlo, papier pre takto staré vozidlá vedia spraviť jedine ak sa jedná o koncern.

Fajn, takže čo ďalej. Napísal som mail priamo do Nissanu. Oskenoval som všetky doklady, pár dní zisťovali čo a ako, nakoniec mi prišla odpoveď že na moju S14 je homologizovaný iba jeden rozmer a to je ten pôvodný, ktorý tam aktuálne mám - 205/55R16 89V, 16x6 1/2JJ.

Neverím že som tým vyčerpal všetky možnosti ani že všetci ktorí majú na S14 iné kolesá než pôvodné ich tam nemajú legálne. Viete mi teda prosím poradiť kde a s kým to riešiť, aby som dostal potvrdenie a na základe neho mi na okresnom úrade zapísali iný rozmer? Nechcem na auto nič prehnané, R17, max 18, šírka 225 by bola myslím ok.

Ešte otázka ohľadom diskov. Rád by som kúpil Worky, neviem ale či majú TUV certifikát, prípadne iný certifikát ktorý je pre úrady v pohode. Pokiaľ by ho ale aj mali, to predpokladám stále nevyrieši môj problém so zápisom väčších pneumatík..alebo ako to je?

Ďakujem za rady.

Uživatelský avatar
maico
user
Příspěvky: 95
Registrován: 13.01.2011, 19:06
Bydliště: Povazska Bystrica

Re: Zápis kolies do TP na Slovensku

Příspěvek od maico » 04.11.2017, 21:19

bol si v pneuservise za uradom prace?

Uživatelský avatar
Gelo
user
Příspěvky: 970
Registrován: 03.08.2008, 22:43
Bydliště: Banská Bystrica SR

Re: Zápis kolies do TP na Slovensku

Příspěvek od Gelo » 07.11.2017, 13:35

ja som to tak isto nemal zapisane ani v nemeckom TP. ked som do nissanu poslal TP a kompletne papiere kde bolo napisane ze moje auto zislo s vyrobnej linky s 18kami a pneu 225/40R18 pretoze mam sportline ediciu a malo od vyroby 18ky tak mi napisali ze na moje vozidlo su schvalene len 16ky. a nakoniec pri prihlseni a obhliadke na KO mi povedali ze mi zapisu vsetko co je na nalepke (ktoru mas na stlpiku po otvorenie dveri) podla kotrej mas fukat pneo. a tym padom mam uz aj 225/40R18 aj 245/35r18 a este asi jeden rozmer a plus tie 16ky
Ford Scorpio 93:SALLE
Audi A6 2,8 V6 quatro SALLE
Daily car: Nissan S14a
Daily car: Mazda 323
http://24.media.tumblr.com/tumblr_mebx2 ... o1_400.gif

marcel_fapso
user
Příspěvky: 9
Registrován: 30.08.2017, 10:19

Re: Zápis kolies do TP na Slovensku

Příspěvek od marcel_fapso » 09.11.2017, 02:11

v pneuservise za UP som bol, tam mi pomôcť nevedia, model 200sx nemajú ani v databáze. U čániho so bol takisto, ten tiež nevie pomôcť. do Nissanu som písal tam povedali že iba 16tky. na ten stĺpik dverí veru ráno pozriem ale samizdá že sú tam tiež len R16 ale čosi sa hadam rysuje, možno sa to bude dať riešiť, tak uvidíme..

Uživatelský avatar
pablo
user
Příspěvky: 2562
Registrován: 11.05.2006, 22:29
Bydliště: malacky

Re: Zápis kolies do TP na Slovensku

Příspěvek od pablo » 27.12.2017, 22:28

Pokial si dobre pamatam tak 17 som mal v techbicaku ako druhu moznost ofiko zapisanu. Chcel som si dat zapisat 18 konfaktoval som nissan ten mi nevedel pomoxt ze mam sa inde obratit tak som patral dalej a v nissane v madarsku mi to schvalili ale bohuzial ani ten papier z madarska na sk mi nechceli uznat. Tak som poprosil spravneho cloveka s bonusom a ten mi to vybavil a zapisal do tp. Mam tam teraz 255/35/18 ako vynimku inak to na sk inak nevybavis

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti