interval vymeny oleje u S13

Všechny dotazy ohledně aut Nissan 200sx S13 S14, 300zx, tuning, vychytávky atd..
Zamčeno
Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

interval vymeny oleje u S13

Příspěvek od 935Baby » 30.09.2004, 20:22

V manualu se pise kazdych 5000km nebo po 6 mesicich. Ja jsem menil olej v srpnu a to znamena ze v unoru pristiho roku bych ho mel vymenit i pokud nenajedu 5000km driv. Coz uz asi nenajedu. V zime moc jezdit nebudu.

Nejak mi neni jasne jestli je nutne dodrzovat az tak striktne ty casove intervaly vymeny oleje. Co kdyz napr. za rok najedu 5000km, staci ten olej vymenit za rok nebo je nutne menit olej kazdych 6 mesicu bez ohledu na pocet najetych km? Pokud vim tak casovy interval se udava kvuli tomu ze olej casem absorbuje vlhkost a proste starne, ale co moderni synteticke oleje?????????
Ja tam konkretne mam syntetiku Castrol Magnatec 10W-40

Poradte prosim. :)
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 01.10.2004, 07:02

staci sa drzat kilometroveho intervalu...

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 01.10.2004, 15:16

Tak jsem volal do firmy Castrol CZ a ptal jsem se na ten interval vymeny oleje. Rikaji ze je dulezite se toho casoveho intervalu drzet protoze olej se casem kazi, vznikaji vnem agresivni kyseliny atd. No a kdyz jsem se jich zeptal jestli by mohlo mit nejaky negativni vliv kdyz bych ten olej misto kazdych 6 mesiců menil kazdych 12? No a on na to: to zalezi na vyrobci co predepisuje, tak jsem se toho moc nedozvedel :( A to jsem se ptal nejakeho technika, prece by meli vedet zda to muze mit nejaky vliv a upresnit to. Od toho tam ti technici jsou ne???

Ja budu olej menit kazdy rok pokud nenajedu driv 5000km. Prece to nemuze mit zas tak velky vliv, a hlavne ty informace v manualu jsou z roku 1989. Dnesni technologie vyroby oleju je mnohem dokonalejsi, takze to musi byt ok :)
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů