Pravni poradna

Všechny dotazy ohledně aut Nissan 200sx S13 S14, 300zx, tuning, vychytávky atd..
Zamčeno
Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doublejay » 14.07.2004, 09:33

Tohle mi dnes prislo a vypada to, ze to neni hloupost:

Ahoj kamaradi,
vite, ze vubec nemusite platit pokuty za "primerene" rychlou jizdu? Taky jsem se to dozvedela nedavno a reknu Vam, ze me mrzi, ze jsem tem bidakum zelenejm dala peníze za něco na co vubec nemaji ze zakona pravo. V zakone c.361/2000 o pozemnich komunikacich je sice napsano, ze mame povinnost jezdit v obci 50km/hod., na okresce 90 km/hod. a na dalnici max 130 km/hod.. Jenze kluci zeleni nas muzou pokutovat jen za prestupek. A v prestupkovem zakone c. 200/1990 je prestupek definovan jako prekroceni rychlosti v obci o 30 km/hod a mimo obec o 50 km/hod. Jojo, to je ta nase legislativa. Takze, kdy? se fakt budete mirnit a v obci pojedete do 79km/hod, na okresce do 119 km/hod a na dalnici do 179 km/hod, tak jim nemusite davat nic a misto penez vyhozenych za pokutu zajit radsi na zmrzku. Overovala jsem si to u na?í pravnicky a je to skutecne tak. Opet zase stat spoleha na to, ze nezname dobře zakony. Jo a kdyby Vam chteli argumentovat tim, ze cela tato věc je osetrena v nejake vyhlasce, tak to klidne mmuze byt, ale zákon je vyhlasce nadrazen. Tak a mají smulu. Ted uz jen pripravit lekarnicky, technicky stav vozidla, aby si rozcileni "nelecili" na necem jinem. Tak a hura na rychlejsi, ale stále bezpecnou jizdu.
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 14.07.2004, 10:04

to u? sem čet asi 50x :)
a docela by mě zajímalo jestli je to pravda nebo ne :)

alesandro

Příspěvek od alesandro » 14.07.2004, 10:26

ja delam pouze prestupky... :D :D :D

Uživatelský avatar
V-Eagle
user
Příspěvky: 390
Registrován: 27.09.2004, 15:28
Bydliště: Praha / Podebrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od V-Eagle » 14.07.2004, 23:00

Co si teda pamatuju z nejaky ucebnice autoskoly /uz tam jsem tohle koumal :rolleyes: /, tak jde o prestupek, pokud jedes do 30 nad limit v obci a do toho pade mimo. To by melo jit o drobny prestupek s trestem do 2.000,- Takze hadam, ze pokud pojedes vic, mas to treba za desitku a tak :unsure: . Jestli to teda tenkrat nemeli v te ucebnici spatne opsane za zakona, tak se dava pokuta az 2 talire za cokoliv mezi 50 a 80 v obci a 90 a 140 respektive 130 a 180 mimo.
Je to debilni slovickareni, ale kdyz mi uprostred poli, kde byla pritom obec, namerili 83, byl jsem rad, ze ten flojd byl hodnej, napsal to jako 79 a ja nemel ten vetsi prestupek na slozenku a zaznam.. Asi tak

PS: Sice netusim, jesli v ty ucebnici byla vyhlaska, nebo zakon, ale radsi jezdim do "predpisovych" 10-ti nad, coz - pokud nemaj blbej den - tolerujou, a koukam po radarech, nez bych argumentoval tim vyse, protoze se akorat naserou a to si vzdycky neco najdou. Na seriaku treba proslej obvaz v lekarnicce, na mym trikile jsem rad, ze vubec muzu na silnice a vy na tom budete obdobne ;)
summer car: 200SX s13 S3 in transformation
winter car: Celica ST185
ex: 300ZX z31 turbo
ex: 200SX s13

Conrad
user
Příspěvky: 450
Registrován: 15.10.2004, 12:44

Příspěvek od Conrad » 15.07.2004, 15:51

A dal?í jistě neméně zajímavá věc. Nedávno jsem se dozvěděl, ?e poji?tovny nemají prostředky ani vybavní na zji?tění, zda-li byl u předcházející poji?tovny uplatňován malus/bonus. V?e zále?í na to co jim sdělíte :huh: Co z toho vyplívá ponechám na ka?dem z vás :D

Anonymous

Příspěvek od Anonymous » 16.07.2004, 06:28

Nedoporučuju provokovat předev?ím tým s bílími čepicemi známími jako Dopravní tým. V případě ?e se ohradíte zněmím zákona, který sice je posazený nad vyhlá?ku, tím naprosto vět?inou rozlítíte dannýho orgána tak ?e je pomalu schopnej vám roztrhat rodnej list,postavit ke zdi a zastřelit. Mám to z vlastní zku?enosti kdy jsem projel obec zhruba 65km/h za normálních podmínek bych dostal tak maximálně slo?enku tak na 500korun ale já nee. Připomněl sem ?e v zákoně je to jinak. .. a to nebylo dobré. ... ve finále mě to stálo plnou palbu 2000... .. .. Máme tady dost komlikovaně nastavný právní systém ve kterém se moc lidí u? neorientuje. NEjsou vyjímky ani právníci vět?ích institucí (viz reportá?e z novy a obč. joudy kde to dokazují testováním právníků třeba v obcích) Ka?dopádně i v policii jsou vyjímky a občas se s někým dá vyjít.... Proto moc na tohle nespoléhejte. Jsou to jen nepříjemnosti a základ je stejně ?e ste jeli moc rychle.... :P

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů